« Travanj 2021 »

O nama

ZTK Zadarske županije i ZTK Grada Zadra sastavni je dio asocijacije Hrvatske zajednice tehničke kulture. Ciljevi ZTK:

• poticanje ostvarivanja zajedničkih potreba i interesa udruga tehničke kulture na području Zadarske županije
  • poticanje razvitka i promicanje tehničke kulture
  • poticanje stvaralačkog i znanstvenog rada, tehničkog odgoja i obrazovanja, znanstvenog i tehničkog opismenjivanja, osobito mladih uključujući i osobe s posebnim potrebama
  • poticanje ostvarivanja ukupnih aktivnosti svojih članica na području tehničke kulture te zastupanje prava i interesa svojih članica
  • promicanje dostignuća u tehničkoj kulturi
  • poticanje svojih članica na poštivanje duha zajedništva, vrijednosti i pravila tehničkog stvaralaštva, humanosti, snošljivosti, suradnje i prijateljstva među ljudima neovisno o njihovoj rasnoj, nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti
  • poticanje članica na sudjelovanje u humanitarnim, ekološkim i drugim akcijama, posebice u prirodnim, tehnološkim ili drugim nesrećama odnosno u slučajevima neposredne opasnosti za ljudske živote, imovinu, suverenitet i teritorijalnu cjelovitost Republike Hrvatske.

Programe ostvaruje kroz svoje udruge:

1. Aeroklub „Zadar“, Zadar
  2. Astronomsko astronautičko društvo „Zadar“, Zadar
  3. CB radio klub „Donat“, Zadar
  4. Društvo energetičara „Zadar“, Zadar
  5. Društvo informatičara „Zadar“, Zadar
  6. Društvo pedagoga tehničke kulture „Zadar“, Zadar
  7. Foto klub „Kornat“, Zadar
  8. Foto-kino-video klub „Zadar“, Zadar
  9. Hrvatska gorska služba spašavanja – Stanica Zadar, Zadar
  10. Planinarski klub „Sveti Bernard“, Zadar
  11. Planinarsko društvo „Paklenica“, Zadar
  12. Radio klub „Jadera“, Zadar
  13. Radio klub „Zadar“, Zadar
  14. Ronilački klub „KPA Zadar“, Zadar
  15. Ronilački klub „Sveti Roko“, Bibinje
  16. Foto video film atelje Karin, Karin
  17. Udruga tehničke kulture „Faust Vrančić“, Obrovac

Pridružene članice udruge: Astronomska udruga Zadar , Zadar, Udruga Zadar Developers Hub, Zadar, Udruga za audiovizualnu umjetnost Jedina solucija, Pridraga

U osnovnim školama djeluju klubovi mladih tehničara. Zajednica i udruge organizatori su tečajeva, predavanja i susreta iz svojih aktivnosti uz akcije spašavanja, zaštite materijalnih dobara prirodnih i kulturnih vrijednosti. U kreativnim programima aktivno sudjeluju uglavnom mladi, koji u slobodno vrijeme zadovoljavaju osobne i javne potrebe u tehničkoj kulturi grada Zadra i županije.

Učenici osnovnih i srednjih škola su na natjecanjima ostvarili zapažene rezultate u prirodnim znanostima i tehničkoj kulturi i informatici, doprinoseći općem boljitku grada i županije, za što su dobivena mnoga visoka priznanja, poput: Državne nagrade tehničke kulture „Faust Vrančić“, nagrada i priznanja Hrvatske zajednice tehničke kulture, a Zajednica je dobitnik i Godišnje nagrade Zadarske županije.

Priloženi dokumenti:
STATUT ZTK 2015-09-14.pdf